NOVINKY v chovatelské stanici "DOXY HOUSE"

CHS Doxy House

Rok 2016...

...byl pro nás opět ve znamení výstavních úspěchů, na kterých se podílela zejména naše Olivenka. Ta se stala bezesporu nejúspěšnějším zástupcem plemene na Slovensku, kde se zúčastnila celkem sedmnácti výstav, ve kterých 16 x zvítězila ve své třídě, 7 x získala titul BOB (Best of Breed – nejlepší jedinec plemene), 4 x BOS (nejlepší jedinec opačného pohlaví), dvakrát se umístila v závěrečných soutěžích na druhém místě skupiny NON FCI (BIG2) a jednou skončila třetí (BIG3). Nejvíc si ale ceníme jejího vítězství v soutěži VICTORY SHOW, kde porazila početnou konkurenci v neuznaných plemenech a získala tak titul JUNIOR ŠAMPION ŠAMPIONŮ NON FCI GROUP. V naší vlasti pak byla účast poněkud skromnější, pouhé čtyři výstavy, ale i tak výsledky opět skvělé (BOB, NÁRODNÍ VÍTĚZ, 2x BOS, BIG4 a 3 místo v závěrečné soutěži Nejlepší fena KV Kladno 2016). Olivka také v letošním roce splnila podmínky pro udělení titulů SLOVENSKÝ ŠAMPION KRÁSY, SLOVENSKÝ GRAND ŠAMPION a SLOVENSKÝ VÝSTAVNÍ ŠAMPION. Olivky maminka Norinka si vyjela na Slovensko pouze dvakrát v lednu, pokaždé s výsledkem BOB, a splnila si podmínky pro udělení titulu SLOVENSKÝ GRAND ŠAMPION. Baldík absolvoval Slovensko jednou (BOB) a v našem domovském městě vyhrál titul Nejlepší pes KV Kladno 2016.

Co by ovšem byla krása bez zdraví, takže musíme konstatovat, že vedle skvělých výsledků zdravotních testů naší Olivky absolvovali RTG také dva její sourozenci z vrhu A Acmárek a Alhenka, oba s excelentními výsledky DKK A/A, DKL 0/0. V letošním roce byly na chov do naší CHS zapůjčeny na vrhy B a C dvě fenky, všechna miminka jsou již u nových páníčků. Jedno z miminek z vrhu B započalo svoji výstavní kariéru výsledkem VN1 v Nitře, druhé odjelo do Slovinska, můj největší oblíbenec CZ Ballotada from Doxy House pak putoval k milujícím páníčkům až do Anglie. Stali jsme se také členem prestižního Slovakia Moloss Club, který má ke svým členům naprosto jiné vztahy, než na jaké jsme bohužel zvyklí z naší vlasti.

Naše plány na rok 2017 jsou spíše rodinné, plánujeme miminka jak s Norinkou, tak s Olivkou, obě již mají za ženichy vyhlédnuté zdravé, krásné a zejména povahově typické představitele plemene. Rozhodně není naším cílem upřednostňovat exteriér na úkor zdraví a povahy (případně vybírat si krycího psa pouze dle vzdálenosti), jak se tomu v poslední době stále častěji děje. Důsledky tohoto přístupu jsou pak bohužel k vidění na výstavách v ČR, kdy se v kruhu objevují bázlivá kousavá zvířata, případně jedinci agresivní, nebezpeční svému okolí. No ale zpět k našim plánům – v tuto chvíli je již na světě miminko, se kterým počítáme jako s novým členem naší rodiny. V jeho rodokmenu je celá řada excelentních představitelů plemene, proto doufáme, že čas ukáže, že si chlapeček ze svých rodičů vzal jen to nejlepší, a že se vedle skvělého parťáka stane také posilou našeho chovu.

Děkujeme všem za přízeň, kterou nám věnovali, přejeme krásné Vánoce a šťastné vykročení do Nového roku 2017.

přání PF

CHS Doxy House

DANUBE DUOCACIB Bratislava, Slovensko, 6.11.2016

rozhodčí: Antonín Karban,
třída šampionů Alya from Doxy House, V1, CAC, BOS

CHS Doxy House

DANUBE DUOCACIB Bratislava, Slovensko, 5.11.2016

rozhodčí: Vlastislav Vojtek,
třída šampionů Alya from Doxy House, V1, CAC, BOS

fena BOE fena BOE fena BOE

CHS Doxy House

25. MORAVSKOSLEZSKÁ NVP, Brno, 24.9.2016

rozhodčí: Božena Ovesná,
třída vítězů Alya from Doxy House, V1, CAC, NÁRODNÍ VÍTĚZ, CAC ČMKU, BOS

fena BOE

CHS Doxy House

DUODANUBE Bratislava, Slovensko, 21.8.2016

rozhodčí: Milan Bíroš,
třída šampionů Alya from Doxy House, V1, CAC, BOB, BIG2 NON FCI GROUP. TÍMTO SPLNILA ALYA PODMÍNKY PRO UDĚLELNÍ TITULU SLOVENSKÝ VÝSTAVNÍ ŠAMPION.

pes BOE fena BOE

CHS Doxy House

KV KLADNO, 6.8.2016

rozhodčí: Olga Dolejšová
psi třída otevřená Ballotada Rainbow Glade V1, VT, KRAJSKÝ VÍTĚZ, 1. MÍSTO NEJLEPŠÍ PES S TITULEM KRAJSKÝ VÍTĚZ,
feny třída otevřená Eleanor Ballotada V1, VT OTEVŘENÉ,
třída vítězů Alya from Doxy House V1, VT, KRAJSKÝ VÍTĚZ, 3. MÍSTO NEJLEPŠÍ FENA S TITULEM KRAJSKÝ VÍTĚZ.

pes BOE fena BOE

CHS Doxy House

MVP Velká Ida, Slovensko, 3.7.2016

rozhodčí Mária Zembjaková, třída vítězů Alya from Doxy House, V1, CAC, BOB

NVP Velká Ida, Slovensko, 2.7.2016

rozhodčí Jaroslav Zembjak, třída vítězů Alya from Doxy House V1, CAC, BOB

fena BOE fena BOE

CHS Doxy House

SKJ v loňském roce

upořádala celoroční bodovací soutěž OPEN SLOVAKIA DOG CUP, ve které se naše Olivka umístila mezi boerboely na druhém místě, Norinka pak na třetím. V letošním roce Oliva v plemeni jednoznačně vede, ve skupině neuznaných plemen je průběžně celkově pátá a mezi fenkami dokonce druhá. Naše psí holky nám tak dělají jen samou radost. diplom Alya from Doxy House - DOG CUP 2015 Diplom, Eleanor Ballotada - DOG CUP 2015

CHS Doxy House

18.06.2016 MVP INTERCANIS Brno

rozhodčí: Iuza Beradze
třída šampionů Alya from Doxy House V1, CAC, BOS

fena BOE

Máme rádi výstavy v Nitře.....

Moc rádi jezdíme na výstavy na Slovensko, naší srdcovou záležitostí je jednoznačně Nitra. Krásné výstaviště, velké prostorné kruhy, milí pořadatelé, jako bonus od pořadatelů bylo parkování po celou dobu trvání výstavy v areálu Agrokomplex Nitra zdarma. Celou atmosféru pak dokreslovalo úžasné ubytování na ranči kousek od výstaviště, kde jsme strávili skvělé tři dny s našimi přáteli. Náš kennel tentokrát zastupovala Olivenka, která se účastnila všech tří výstavních dní, bodyguarda jí dělal Pikáček, který si výlet moc užíval, slepota neslepota.
No a konečně k výsledkům - v pátek nás posuzoval pan Milan Bíroš, Olivenka ve třídě šampionů získala tituly V1, CAC, BOS. V sobotu to byla paní Edita Králová, které se Olivka líbila už jako dorostenka v Budějovicích, výsledek V1, CAC, GRAND PRIX SLOVAKIA WINNER, BOB pak Olivka korunovala získáním titulu BIG2 NON FCI GROUP v závěrečných soutěžích. Do nedělního dne jsme pravda nastupovali už poněkud znaveni, přesto opět V1, CAC, BOB a BIG3 NON FCI GROUP. Děkujeme panu rozhodčímu Vojtkovi a panu Bírošovi, který posuzoval závěrečné soutěže.

poháry za výhru fena BOE fena BOE

12.06.2016 MVP Nitra

rozhodčí Vlastislav Vojtek, třída šampionů Alya from Doxy House V1, CAC, BOB, BIG3 NON FCI GROUP.

MVP Nitra, 11.6.2016,

rozhodčí Edita Králová, třída šampionů Alya from Doxy House V1, CAC, GRAND PRIX SLOVAKIA WINNER, BOB, BIG2 NON FCI GROUP.

NVP Nitra, 10.6.2016,

rozhodčí Milan Bíroš, třída šampionů Alya from Doxy House V1, CAC, BOS

CHS Doxy House

6.-10.7.2016 BOERBOEL od A do Z KK Nezamyslice

setkání členů a příznivců BOERBOEL CLUB CZ spojené s konáním členské schůze dne 9.7.2016
• výcvik, socializace, škola vystavování, odborné semináře
• občerstvení zajištěno, ubytování možné po předchozí domluvě
kontakt: Magda Moravcová, tel: 777 558 850 ballotada@seznam.cz

POZVÁNKA NA PSÍ SRAZ

CHS Doxy House

29.05.2016 MVP Litoměřice

rozhodčí: Otakar Vondrouš
třída šampionů: Alya from Doxy House V1, CAC, BOB, BIG4 NON FCI GROUP.

OCENĚNÍ BIG4 OCENĚNÍ BOB KRUH BOB

CHS Doxy House

08.05.2016 MVP Lučenec, Slovensko

rozhodčí: Mária Zembjaková
třída šampionů: Alya from Doxy House V1, CAC, BOB

FENA BOERBOEL FENA BOERBOEL

CHS Doxy House

07.05.2016 NVP Lučenec, Slovensko

rozhodčí: Vladimír Piskay
třída šampionů: Alya from Doxy House V1, CAC, VÍTĚZ SLOVENSKA, BOB

CHS Doxy House

01.05.2016 XXXIII NVP Rybnik, Polsko

rozhodčí: Andrzej Kazmierski
třída šampionů: Alya from Doxy House V1, CAC

CHS Doxy House

30.04.2016 Speciální výstava SLOVAKIA MOLOSS CLUB Nenince

rozhodčí: Sergej Vanža
třída šampionů: Alya from Doxy House V1, CAC.

FENA BOERBOEL

CHS Doxy House

23.04.2016 MVP České Budějovice

rozhodčí: Božena Ovesná
mezitřída: Alhena from Doxy House V2, resCAC. Moc gratulujeme jak naší holčičce z vrhu A, tak její paničce!

CHS Doxy House

VICTORY SHOW CHAMPION OF CHAMPIONS NITRA 1.4.2016 VE ZNAMENÍ NAŠICH BOERBOELŮ!!

S potěšením musíme konstatovat, že páteční VICTORY SHOW v Nitře ovládli ve skupině NON FCI GROUP zástupci našeho specializovaného klubu. Alya from Doxy House získala titul JUNIOR CHAMPION OF CHAMPIONS, Istra from South Afrika krásné druhé místo v kategorii VETERAN CHAMPION OF CHAMPIONS, třešničkou na dortu pak bylo vítězství Oxany Ballotada v kategorii CHAMPION OF CHAMPIONS. Obsadili jsme tak první místa ve všech třech kategoriích! Olivenka nám jako vždy udělala obrovskou radost, neboť navázala na velmi povedený loňský rok, kdy se stala nejúspěšnějším zástupcem plemene v kategorii juniorů v ČR a vítězkou bonitace prestižní organizace země původu BOERBOEL INTERNATIONAL. Výstavní víkend pak pokračoval vítězstvím Olivenky ve třídě šampionů v sobotu (V1, CAC) a v neděli (V1, CAC, BOS), náš Baldíček v neděli zvítězil ve třídě otevřené (V1, CAC, BOB). Oliva navíc během tohoto veleúspěšného víkendu splnila také podmínky pro udělení titulu SLOVENSKÝ GRAND ŠAMPION. Moc děkujeme pořadatelům za výbornou organizaci celé show a honosný raut, ostatním vystavovatelům a divákům za skvělou atmosféru a slibujeme, že se za rok naše výprava opět ukáže v plné síle.

FENA BOERBOEL FENA BOERBOEL

CHS Doxy House

03.04.2016 MVP Nitra

rozhodčí: Linda Voláriková
psi třída otevřená: Rainbowglade Ballotada V1, CAC, BOB
feny třída šampionů: Alya from Doxy House V1, CAC, BOS. Tímto splnila Alya podmínky pro udělení titulu SLOVENSKÝ GRAND ŠAMPION.

CHS Doxy House

02.04.2016 MVP Nitra

rozhodčí: Rober Kanás
feny třída šampionů: Alya from Doxy House V1, CAC

CHS Doxy House

01.04.2016

VICTORY SHOW CHAMPION OF CHAMPIONS 1.4.2016 - ALYA FROM DOXY HOUSE 1st PLACE JUNIOR CHAMPION OF CHAMPIONS

VICTORY SHOW NITRA, 1. 4. 2016, rozhodčí Vladimír Javorčík, Alya from Doxy House V1, CAC, JUNIOR WINNER

CHS Doxy House

05.03.2016 MVP Zielona Góra, PL

rozhodčí: Maciej Kobzer
feny mezitřída: Alya from Doxy House V1, CAC, BOB. Tímto splnila Alya podmínky pro získání titulu POLSKÝ JUNIOR ŠAMPION.

CHS Doxy House

04.03.2016 RTG Acmárek

Máme velkou radost - chlapeček Acmárek z našeho vrhu A absolvoval ve 22 měsících RTG vyšetření kyčlí a loktů s excelentním výsledkem DKK A/A, DKL 0/0!

BOERBOEL VRH PSI PES BOERBOEL

CHS Doxy House

04.03.2016 RTG Alhena

Naše krásná velká holčička z vrhu A Alhena from Doxy House excelentní výsledek RTG v 18ti měsících DKK A/A, DKL 0/0!

BOERBOEL FENA BOERBOEL FENA

CHS Doxy House

17.01.2016 MVP Nitra

rozhodčí: Jana Janek
feny mezitřída: Alya from Doxy House V1, CAC
třída šampionů: Eleanor Ballotada V1, CAC, BOB.

Tímto splnila Alya podmínky pro získání titulu SLOVENSKÝ ŠAMPION KRÁSY a Eleanor pro získání titulu SLOVENSKÝ GRAND ŠAMPION.

BOE DIPLOM SL.ŠAMPION BOE DIPLOM SLOVENSKÝ GRAD ŠAMPION

CHS Doxy House

16.01.2016 MVP Nitra

rozhodčí: Jaroslav Zembjak
feny mezitřída: Alya from Doxy House V1, CAC
třída šampionů: Eleanor Ballotada V1, CAC, BOB

CHS Doxy House

23.12.2015 PF 2016

přání k vánocům

CHS Doxy House


ARCHIV NOVINEK V CHS DOXY HOUSE

ikonka-vrať se na horu

© 2014 Doxy House | Design Mekenzie | Mapa stránek | Návštěvy